Придумайте по 4 вопроса на каждое предложение. прошу.срочно. In Britain, we have a party to celebrate our birthdays Everyone brings a small gifts My mom always makes my birthday cake прошу!!срочняк!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What party we have to celebrate     In what country we celebrate our birthday     What we will do with birthday     Whose birthday is