Привет! Подскажите как написать по английски;   У него заленая шапка У него красная кофта У него зелено-красные штаны У него желто-красные ботинки У него рыжие волосы Он веселый Он любит играть

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
His green hat He's got red jacket He has green-red pants He has a yellow-red shoes He has red hair He's funny He likes to play
Гость
He has green hat. He has red blouse. He has green-red pans. He has yellow-red shoes. He has red hair. He is happy. He likes play.