Привет) ребят помогите, нам по истории новой истории задали составить на подобии правила что ли.типо коротко и главно, помогите сделать ( 7 класс 23 п )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I can go to school in a white shirt with blue pants and black patent leather shoes And the party I can go in jeans and some sort of beautiful shirts sports I can go to the sports tights and athletic shirt in sports shoes