Привет всем помогите мне пожалуйста заранее спасибо большое Надо задать 7 вопросов к тексту

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. How many people go to sport centres? 2. What is the most popular among winter sports? 3. What are the russians celebrated in 1988? 4. How many people play volleyball in physical culture teams and sporting clubs? 5. How many people play basketballs? 6. Where are 7.5 millions people participated? 7. What happens in 1952?