ПРИВЕТ ВСЕМ)ПОМОГИТЕ ПЛИЗЗ) СКИНЬТЕ МАЛЕНЬКИЕ СТИХИ ЯКУБА КОЛАСА ИЛИ ЯНКИ КУПАЛЫ НА БЕЛОРУССКОМ ЯЗЫКЕ

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ўстаньце, хлопцы, ўстаньце, браткі! Ўстань ты, наша старана! Ўжо глядзіць к нам на палаткі Жыцця новага вясна. Ці ж мы, хлопцы, рук не маем? Ці ж нам сілы бог не даў? Ці ж над родным нашым краем Промень волі не блішчаў? Выйдзем разам да работы, Дружна станем, як сцяна, I прачнецца ад дрымоты З намі наша старана!