Прочитайте диалог и выберите верный ответ из четырех предложенных вариантов. 1) When

Прочитайте диалог и выберите верный ответ из четырех предложенных вариантов. 1) WhenI got up this morning______(a. was it b. was there c. it was d. there was) raining, and I havent got_______(a. a b. an c. any d. no) umbrella. 2) Ihavent got___________a. either b. neither c. too d. also), but the bus stop is____(a.very close b. very near c. next d. very next) my house. 3) I dont go by bus. I waik______(a. to school b. at school c. to the school d. at the school).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.c , b 2. A , b 3. C