Прочитай і перепиши, заповнюючи пропуски He is a teache. I ... a boy. They ... birds. You ... a girl.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He is a teacher. Он учитель. I am a boy. Я мальчик.They are birds. Они птицы. You are the girl. Ты девочка.
Гость
He is a teacher. I  am a boy. They are  birds. You are  a girl. I - am You.we. they- are she. he. it- is