Прочитайте предложения  и  определите ,верны они  или нет.исправьте  ошибки  в  неверных предложениях1.are you believing  in fairy  tales?2.you dont  deem  very happy  today.3.what  do you do?-be quiet !im thinking.4.excuse  me...

Прочитайте предложения  и  определите ,верны они  или нет.исправьте  ошибки  в  неверных предложениях 1.are you believing  in fairy  tales? 2.you dont  deem  very happy  today. 3.what  do you do?-be quiet !im thinking. 4.excuse  me.is anybody  sitting  here?-no.its free. 5.can you call me in half  an hour?i have dinner. 6.im not understanding why he is so unkind  today.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Do you believe in fairy tales? 2.верно вроде  3.what are you doing? ...... 5.Do you can call me in half an hour?
Гость
1. Do you believe in fairy tales? 2. You don't seem very happy today. ВЕРНО 3. What are you doing?- Be quiet ! I'm thinking. 4. Excuse me, is anybody sitting here?-no. It's free. ВЕРНО 5. Can you call me in half an hour? I am having dinner. 6. I don't understand why he is so unkind today.