Прочитайте предложения употребив has/have. 1) I……a lot of books at home. 2)…. you any brothers? 3) Pete ……. a new bag. 4)…. Ann a red pencil? 5) They …. A lot of friends at school. 6) Kate ….. no brothers. 7) We …. diff...

Прочитайте предложения употребив has/have. 1) I……a lot of books at home. 2)…. you any brothers? 3) Pete ……. a new bag. 4)…. Ann a red pencil? 5) They …. A lot of friends at school. 6) Kate ….. no brothers. 7) We …. different subjects at school. 8) They family …. a good flat
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) have 2) have 3) has 4) has 5) have 6) has 7) have 8) have
Гость
1have 2have 3has 4has 5have 6has 7have 8Have