Прочитайте выдержку из письма твоего друга по переписке Тани. Напишите письмо Тане. В своем письме: • рассказать ей о видах домашних дел, которые вам нужно сделать ; • задать три вопроса о посадке деревьев в день. It's not fair...

Прочитайте выдержку из письма твоего друга по переписке Тани. Напишите письмо Тане. В своем письме: • рассказать ей о видах домашних дел, которые вам нужно сделать ; • задать три вопроса о посадке деревьев в день. It's not fair! I'm so busy at school and then I have loads of chores to do at home! Do you have to do jobs at home,too? I'm taking part in a tree planting day in my neighbourhood next Sunday. I'm really looking forward to it! ПРИБЛИЗИТЕЛЬНО ОКОЛО 140 СЛОВ
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
                                                                                             12 Gagarina street                                                                                                     Moscow                                                                                                   Russia                                                                                                25/12/14 Dear Tanya, Thank you for your letter. You asked me to tell you about my jobs at home,so i dont do housework everyday.As for me there is no need to do it too often.It takes lots of your time if you have a big house or flat. By the way, what do you think about tree planting?How can it help our world?And what you need to plant a tree? Unfortunately, I’d better go now because i`ve got to feed my kitten.Drop me a line when you can. All the best, Helen(Elena)