Продолжите предложения. Why do you study English? ( почему вы изучаете английский язык) My main reason for studying English is that________________. Knowing English will help me to_____________. I also study English because ___...

Продолжите предложения. Why do you study English? ( почему вы изучаете английский язык) My main reason for studying English is that________________. Knowing English will help me to_____________. I also study English because __________________. English will be useful when I_______________________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
5. English will be useful when I was in another country  3.Knowing English will help me to further 4.I also study English because I like him 2. My main reason for studying English is that it will help me to understand people abroad