Проект о традиционной казахской еде которую мало кто знает(на казахском)нужно типов реферата

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Trk qmz ;. Kaz ymyz, bashk.ymy, Mong airag, dornogovi, брылау airag, dornogovi ТАТ ымыз, зірбайжан qmz, тур kmz, збек qimiz, yakut.kymys, TUV hymys, Kirgh ымыз бастап ымыз (......... ) - ст жне алкоголь brozheniyapri кмек болгар жне atsidofilnoymolochnokislyh зектер мен ашыты алынан бие стінен жасалан ферменттелген сусын. сусын пенистой, ашыл тсті, дмі - ышыл-ттті. азатар, ырыздар, араалпа жне Орталы Азияны баса да кшпелі халытарды міріне лестірілген. ашыты байланысты затыы мен шарттары трлі ымыз алынан. Кейде бие озалан мемлекеттік масайратады адам жетекші, мас болады, ол жоары спирт мазмнмен, те кшті болып табылады. Кейде керісінше Маре, арманы мемлекет жетекші адамды тынышталдыратын. Алаш рет [2] [1] Орталы Азия мен Моолия Маре кшпелі тайпаларыны дайындай бастады. пайдалану ерте іздері ымыз (5500 жыл брын) Chalcolithic дуірін сйкес келуі табылды. аарында Susamyr жылы Жылыны баса длелдемелер арасында [2] [1], ммкін ферменттелген бие стіні ретінде, жылы стімен іздері бар ешкі терісін былары ап табылды. асырлар бойы ымыз кшпенділер дайындау дісі пияны сатап алды. бірінші ымыз ескертеді бірі ежелгі грек тарихшысы Геродот (484-424 жж. BC. Е.), скифтерді мірін сипатталан ебектерінде табуа болады, ол тере ааш ораптарды бие сті латаны ызмет, олар сусын екенін айтты . Геродотты айтуынша, skifynastolko оны дайындау дісін білген барлы л та ымыз туралы «аып» орып. [3] ымыз ескертпені ежелгі Ипатьевская Chronicle табуа болады. Француздар монах жне миссионерлік XIII vekaGiyom де Rubruk, 1253 жылы «татарлар» зіні саяхат туралы гіме, ымыз дайындау, дмі мен сері бірінші егжей-тегжейлі сипаттамасы толыымен дрыс емес, біра сусын кейбір идеясын береді. ст ышылы, этил спирті, кмірышыл газы жне хош трлі - жеіл сіетін ауыз материалды жне стті ант ішіне ашытуды айналады kumysnyh кезде. Осыны брі ымыз жоары таамды ндылыы, оай сіімділігін, жаымды дмі мен хош иісі жасайды. детте ымыз 0,2% -дан 2,5% этанол шін бар. 60-120 ° Т.: (тек бие стінен) Кшті табии бие сті дейін 4,5% spirta.Kislotnost болуы ммкін (- Бие немесе ке етек кштеп бие [4] [5] деп аталатын Асау-Маре) 40-тан астам% спирт мазмнмен ымыз сіресе кшті аза дайындау дісі бар. детте, бие сті пайдаланылады ымыз дайындау шін, ол сиыр немесе ешкі стінен ымыз дайындау ммкін. биелерді жне шаын вымени рбір сауу бкіл кн сауу шін ст тек шамамен 1 литр ст шамамен 5 литр жатыр етеді ретінде бие, кейінірек бір саат аралыпен сауынды сиыр отыр. сауу кезінде міндетті, содан кейін ол одан рі сауу Молочница беріледі, йтпесе бие стін беруге болады, емшек тілейді Шасорыш бастайды лынды, таматандырды. ымыз озды ванна / барр диаметрі 20-40 см жоары арай тарылтады жне биіктігі крсеткіші туралы бар цилиндрлік контейнер болып табылады, ортасында тесігі бар жоары апаыны жабы. деді ашылу байланыстырып (дискіні соында бгеті бар немесе тесіктері бар полюсті) кірістіріледі. ымыз алан шаын млшерде (ашытыны дейін), жаа піскен бие стін асты. Содан кейін кні бойы / екі бие бірнеше саат бойы траты шайап отыру керек. кейде беті ымыз ара нктелер бойынша згермелі май тмендеді, сондытан кейде (сирек) бие стіне, дмі жмсартады жне майлылыы арттыру шін маринадталан жылы майды орына осылады. Кейде сондай-а ымыз дмін жасартады, жаа піскен Шайалан ауыр кілегей, осыыз. Мезгіл (екі-ш апта) баррель ашытысынан шін жне толыымен тегін ымыз озды, ол мият жуып, сары май жаылан жне ішіндегі ысталан отыр. Жлдызгл пайдаланылатын баррель жіп ысталан кезде, айы абыы ттану детте адресінен жзеге асырылады. баса да ралдарын пайдалану дмі нашарлауына келеді. Брын кп таралан ааш ымыз жне былары шін ешандай абілеті бар - Sabaa (сыйымдылыы лкен), torsuk (тмен уаты). былары контейнерлерді артышылыы кшпелі мір бойы оларды ыайлы болып табылады. ымыз idlitelnomu саталмауы тиіс тек тірі. нерксіптік дайындау ммкін еместігі, ю жне сатау, сондай-а сауу Маре иындытар ымбат жне жалпы аз істеу. Соы жылдары, бастапы ымыз кем бір уаытта бтелкелерге ю жне дкендерде сатуа арналан шаралар, біра сапасы, дмі жне пайдалы абылданан