Проверьте пожалуйста дом работу по англ.яз.

Проверьте пожалуйста дом работу по англ.яз.1Правильно ли написание выделенных слов? Isabel and I LIVES in a room in a hotel. I GET UP at five o clock and HAVE a shower. Isabel STAYING in bed. I START work at six in the morning and Isabel START at six in the evening. We MEET at three o clock in the afternoon when I FINISHED work. I GOING back to our room and Isabel MAKE lunch for us
2 . Do или Does Do you sleep well? Does your sister wash the plates? What does your teacher read to you? Does MR Snowdon speak Russian? Where do you take books from? Pamela does not drive a car. David does not like getting up early. How long does it take you to get to school? Does she play tennis well? What language does John speak?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
LIVE - т. к. множ. число Isabel STAYS (IS STAYING) in bed - что-то из этого, но твой вариант точно неверный. when I FINISH work I GO (AM GOING) back - опять же, что-то из этого а так вроде все верно))