Put the verbs in brackets in the right form Помогите ПОЖАЛУЙСТА 1 We_____ (to go) to the library when we met Joan. 2 We_____(to play) football yesterday afternoon. 3 When I_____(to be) in Rome she ____(to come)to see me. 4 At 2...
Put the verbs in brackets in the right form Помогите ПОЖАЛУЙСТА 1 We_____ (to go) to the library when we met Joan. 2 We_____(to play) football yesterday afternoon. 3 When I_____(to be) in Rome she ____(to come)to see me. 4 At 2 o'clock tomorrow I___(to fly) to Constansa. 5 _____you (not to finish) the letter yet?
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ИСПОЛЬЗОВАТЬ НЕКОТОРЫЕ ИЗ ЭТИХ СЛОВОСОЧЕТАНИЙ И РАССКАЗАТЬ ДРУЗЬЯМ О ВАШЕМ ИЛИ КОГО-НИБУДЬ ЕЩЕ ПРИЕДУТ В ТЕАТР
• купить билеты в кассах • пригласить в театр • упал возбужденных • слушать оперу • прибыть на театр • оставлять одежду в гардеробе • есть места в партере • (не) дорогие билеты • купить один театральный бинокль • в вверх /вниз (про фары ) • чтобы дойти до стадии • будете интервала • сходить в буфет