Пять типов вопросов к предлажению : Columbus had fifteen ships during his second voyage

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Columbus had fifteen ships during his second voyage,didn't he? Разделительный Did Columbus have fifteen ships during his second voyage? Общий Did Columbus have fifteen or sixteen ships during his second voyage? Альтернативный Who had fifteen ships during his second voyage? Вопрос к подлежащему How many ships did Columbus have during his second voyage? Специальный