Рабочая тетрадь № 1; UNIT 3 ; SECTION 2 упр 5 - 9 класс; Учебник М.З. Биболетова, Е.Е. Бабушис, О.И. Кларк, А.Н. Морозова

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В задании написано, что нужно просто поставить эти проблемы в порядке их важности для подростков. И добавить несколько своих. 1. How to make parents put up with your interests. 2. How to make your boyfriend..... 3. остальные можно написать в том порядке, что они даны Твои проблемы для решения: 1. How to scheduleg work and play 2. How to minimise social and parental pressure 3. How to find the right place in society 4. Absence of the second half, loneliness, lack of pocket money are also important to discuss