Раскройте скобки: It is Friday evening and my friends and l (1)________(be) at the disco. Some people (2)________(dance) on the dance floor. Some people (3)_______(sit) down and (4)________(drink) Coke. My frgfriends (5)______(...

Раскройте скобки: It is Friday evening and my friends and l (1)________(be) at the disco. Some people (2)________(dance) on the dance floor. Some people (3)_______(sit) down and (4)________(drink) Coke. My frgfriends (5)______(talk) and (6)________(laugh) together. We (7)_______(go) to the disco every week. We usually (8)_______(drink) Coke and (9)__________(dance). Кому не сложно прошу перевести ♡☆♡☆♡
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сейчас вечер пятницы и я с моими друзьями на дискотеке.Некоторые люди танцуют.Некоторые люди сидят и пьют колу.Мои друзья разговаривают и смеются вместе.Мы ходим на дотеку каждую неделю.Мы обычно пьём колу и танцуем.
Гость
It is Friday evening and my friends and I (незнаю)at the disco. Some people are dancing on the dance floor. Some people are sitting down and drinking Coke. My friends are talking and laughing(или как там...). We are going to the disco every week. We usually drinking Coke and dancing.  как-то так Этой пятницей вечером я и мои друзья были в(на) диско. Несколько человек танцуют на танцполе. Ещё несколько сидят и пьют Колу. Мои друзья разговаривают и смеются. Мы ходим на дискотеку каждую неделю. Мы обычно пьём Колу и танцуем.