Раскройте скобки , обращая внимание на временную форму глагола Present Simple , Past Simple , Present Continuos и Future Simple ) 1. Your brother (to read) a book or (to watch) TV today evening? 2. These boys (not to study) at ...

Раскройте скобки , обращая внимание на временную форму глагола Present Simple , Past Simple , Present Continuos и Future Simple ) 1. Your brother (to read) a book or (to watch) TV today evening? 2. These boys (not to study) at our college ? 3 I (to get up ) at 7 tomorrow .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) read, watched 2)don't stydying 3)wake up