Раскрыть скобки. 1)I_____at seven o'clock every day.(get up) 2)Vince ____ his guitar at the moment.(play) 3)Mr Moore ___ a shower now.(have) 4)He ____ a shower every morning.(have) 5)Where's Sue?She___a letter.(write) 6)Kamala ...

Раскрыть скобки. 1)I_____at seven o'clock every day.(get up) 2)Vince ____ his guitar at the moment.(play) 3)Mr Moore ___ a shower now.(have) 4)He ____ a shower every morning.(have) 5)Where's Sue?She___a letter.(write) 6)Kamala ____ in her parents' shop on Saturdays.(help) 7)Terry ____ television on Saturday afternoons.(watch) 8)Excuse me.You___in my seat.(sit) 9)I___an English test at the moment.(do) 10)Mr Scott ___ to work by train.(go) Пожалуйста помогите влияет на четвертную оценку!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. get up 2. is playing 3. is having 4. has 5. she is writing 6. helps 7. watches 8. are sitting 9. am doing 10. goes
Гость
get up is playing is having has is writing helps watches are sitting am doing goes (с последнем не уверена так как не понятно время!)