Раскрыть скобки и подчер подлеж и сказ His parents(to be)engineers 2 My brother (to won't) to be pilots 3 I( to

Раскрыть скобки и подчер подлеж и сказ His parents(to be)engineers 2 My brother (to won't) to be pilots 3 I( tohave) got a brother 4 His frinbs (to like) to play football 5 Jane (to be) at school 6Ann(to have) got a cat 7 He ( to play hokey) very well 8 I(to be) happy 9 His uncle ( to live) in London
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) are 2)is won't 3)has 4)is like 5)is 6)has 7)can play hockey 8)am 9)is live