РАСШЫФРУЙЦЕ ЗАПАВЕТНАЕ ВЫКАЗВАННЕ БЕЛАРУСКАГА ПИСЬМЕННИКА .ЗАПИШЫЦЕ ГЭТА ВЫСКАЗВАННЕ И ЯГО АУТАРА. Г-СВА Б-БИ О-ШАЙ Ф-НЕ Ь-РАТ Е-ЗЯМ Ц-РЭБ Н-ИН Й-И Ш-У У-НА Д-Ю Ё-ЛЮ Ы-КА Т-ДЗЕ З-ДА С-ДА П-НАМ В-ЦЕ Э-КЕ Л-КАН Ж-АД Ч-НА К-ДА А-Л...

РАСШЫФРУЙЦЕ ЗАПАВЕТНАЕ ВЫКАЗВАННЕ БЕЛАРУСКАГА ПИСЬМЕННИКА .ЗАПИШЫЦЕ ГЭТА ВЫСКАЗВАННЕ И ЯГО АУТАРА. Г-СВА Б-БИ О-ШАЙ Ф-НЕ Ь-РАТ Е-ЗЯМ Ц-РЭБ Н-ИН Й-И Ш-У У-НА Д-Ю Ё-ЛЮ Ы-КА Т-ДЗЕ З-ДА С-ДА П-НАМ В-ЦЕ Э-КЕ Л-КАН Ж-АД Ч-НА К-ДА А-ЛЮ У-ДЫЙ М-ЦА И-НА Х-ПАТ Р-НЕ Ю-ВИЧ
Гость
Нужно просто расставить буквы в алфавитном порядке.  А - Лю, Б - бі, В - це, Г - сва, Д - ю, Е - зям, Ё - лю, Ж - ад, З - да, І - на, Й - і, К - да, Л - кан, М - ца, Н - ін, О - шай, П - нам, Р - не, С - да, Т - дзе, У - на, Ў - дый, Ф - не, Х - пат, Ц - рэб, Ч - на, Ш - У, Ы - Ка, Ь - рат, Э - ке, Ю - віч Любіце сваю зямлю аддана і да канца, іншай нам не дадзена дый не патрэбна. У.Караткевіч.