Рассказ на английском(+перевод на русский)О любом празднике 5-7 предложений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
let's start with the telling this holiday. I am going to write concerning my birthday. one of the best days all of my life are my birthday. I like celebrating my birthday with a family(together).When we celebrate,my parents give me magnificient gifts,presents. Friends are invited by me sometimes. I like them very much!