Расскажи о себе на английском. Как тебя зовут? Где ты живёшь? Что ты любишь делать? Какой твой любимый праздник? Помогите 4 класс

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hello, my name is( имя) I am (скок. лет) years old. I live in the city ( Город) Located in the country of( Страна) In my spare time, I relax watching movies , TV shows, walking. I love my birthday I always give great gifts and friends and parents.And my parents always buy me a big cake