Расспроси жителей городов Funny и Lazy об их семьях и работе ,используя слова и конструкции.Напиши их ответы. nice , lazy ,funny pets ,students ,clever ,job ,family ,friends ,son ,daughter,brother ,sister . 1) What's your ......

Расспроси жителей городов Funny и Lazy об их семьях и работе ,используя слова и конструкции.Напиши их ответы. nice , lazy ,funny pets ,students ,clever ,job ,family ,friends ,son ,daughter,brother ,sister . 1) What's your ....? 2) Have you got a....? ,3) Have you got many ....,? 4) Is this .....?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What is your job? 2. Have you got a nice family? 3. Have you got many nice and funny friends? 4. Are these your clever and lazy pets? I don't guarantee on the answers' perfection, since the question wasn't clear enough.