Расставьте знаки препинания. 1.Стары бабер яшчэ раз азірнуўся на хатку сышоў з астраўка і паплыў хутка толькі легка разыходзіліся на вадзе хвалі. 2. І на гэтую нядзелюПавел не трапіў дадому мецеліца мяла цэлыя суткі.3.Чалавек а...

Расставьте знаки препинания. 1.Стары бабер яшчэ раз азірнуўся на хатку сышоў з астраўка і паплыў хутка толькі легка разыходзіліся на вадзе хвалі. 2. І на гэтую нядзелюПавел не трапіў дадому мецеліца мяла цэлыя суткі.3.Чалавек асцярожна расхінуў галінкі прыслухаўся усе гэтак жа як і раніцаю на галіне суседняга куста пагойдвалася і пасвіствала шэранькая птушачка.4.Слова спявае слва смуткуе марыць смяецца роднае слова ірвецца у сэрца.5.Спакой упэўненасць не прыходзілі вельмі ж многае было незвычайнае незразумелае
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В 1 после *хутка* запятая Во 2 после *дадому* запятая В 3 перед словом *прыслухауся* и после него, потом после *жа* и *раницаю*. В 4: слова спявае,слова смуткуе,марыць, смяецца,роднае слова у ирвецца у сэрца. В 5:спакой, упэуненнасць не прыходзили,вельми ж многие было, незвычайнае, незразумелае.