Растлумачце значэнне фразеалагізмау: Вераб"іная ноч- сабаку з"есці- выскачыць як дурань з канапель- даць гарбуза- скончыу смаргонскую акадэмію- блёкату аб"есціся-

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)кароткая летняя ноч з бесперапыннымі навальніцамі 2) навучыцца чаму-то вельмі добра 3) нечакана 4) адмовіць пры сватаўстве 5) так жартаўліва ці іранічна казалі пра людзей, якія атрымалі сумніўнае вышэйшую адукацыю. 6) стаць неадэкватным