Разыграй диалог со своим одноклассником . Card 1. Ask your classmate. whether he/she kikes reading who his/her favourite writer is Answer his/her questons. CARD 2 Your classmate is fond of reading. Answer your classmate s quest...

Разыграй диалог со своим одноклассником . Card 1. Ask your classmate. whether he/she kikes reading who his/her favourite writer is Answer his/her questons. CARD 2 Your classmate is fond of reading. Answer your classmate s questions. Ask him/her what his/her faviurite food is. Invite him/her to have lunch together
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Перевод ли он или она евреи, читающие кто его/ее любимый писатель Ответьте на его/ее вопросы. КАРТА 2 Ваш одноклассник любит чтение. Ответьте своему однокласснику s вопросы. Спросите его/ее, какова его/ее faviurite еда. Пригласите его/ее обедать вместе