Ребят Помагите Пожалуста Напишите Сочинение На английском Как я провожу время с семьей В свободное время))
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My free time.
I have a big family - mom, dad, younger brother and younger sister. Every evening we go to walk on 2-3 hours. Occasionally, we go to the cinema and watching very interesting films or cartoons. On Tuesdays comes our granny and gives us apple pies, country milk.
On weekends we go to swimming pool. Oh, I so like it! Every Sundays we go to the village. Me and my sister help our granny to do tidy up and brother goes with our grandpa fishing.