Ребят, помогите плиз составить параграф/предложения (каждому слову свое предложение) со словами: sincerely (с уважением), soldier (солдат), stomach (живот/желудок), sufficient (достаточный), symbol (символ), system (система), t...

Ребят, помогите плиз составить параграф/предложения (каждому слову свое предложение) со словами: sincerely (с уважением), soldier (солдат), stomach (живот/желудок), sufficient (достаточный), symbol (символ), system (система), thorough (тщательно), twelfth (12-ый), variety (разнообразие), vegetable (овощи), vehicle (средство передвижения), yacht (яхта). ПОЗЯЗЯ
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Please, write me back. Sincerely, your friend Tom. 2. Her older brother is a soldier. 3. I didn't go to school today because I had a stomach ache. 4. Five sentences is a sufficient answer for this question. 5. Hymn is the main symbol of any country. 6. Operating system is the most important part of any computer. 7. I always do my homework very thorough. 8. December is the twelfth month of a year. 9. This shop has a big variety of clothes. 10. If you want to be healthy, you should eat vegetables. 11. The most popular vehicle is a car. 12. This man is very rich, he has two yachts.