Ребят помогите по англу надо сделать вписать что-тоLook and write is,Isn t, are or aren t .1.Ann isn t a docto.She....... a studens2.Manos.....a student.He.....a doctor 3.Carl and Ricardo......fifiteen.They.......thirteen4.Hele...

Ребят помогите по англу надо сделать вписать что-тоLook and write is,Isn t, are or aren t . 1.Ann isn t a docto.She....... a studens 2.Manos.....a student.He.....a doctor  3.Carl and Ricardo......fifiteen.They.......thirteen 4.Helen and Mitsuko.......students.tey.......teachers  5.Mitsuko.......ten.She......twenty-five  6.Ann,Carl and Ricardo.......teachers.They........students 7.Ricardo......English.He.............Brazilian 8.Helen and Mitsuko.....thirteen years old.they.......rwenty-five 9.Carl.......Greek.He..........German Там ещё какие-то портреты и написаннно Ann __10__  __student__ english. Manos __28__ __doctor__ Greek Carl 13 student German Helen 25 teacher English Ricardo 13 student  Brazilian Mitsuko 25 teacher Japanese В школе сказали на to be помойму заранее спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. is 2.isnt; is 3.arent; are 4.arent ;are 5.isnt; is 6.arent; are 7.isnt ;is 8.arent; are 9.isnt; is элементарно ведь С: