Ребята напишите пожалуйста все слова по английскому на тему "дом"

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Living - room kitchen bedroom bathroom  carpet lamp dining room wardrobe shelf
Гость
Flat House Front door- Staircase Roof Garden Garage Chimney Aerial Nursery Bedroom Bathroom Kitchen Living room Study Toilet Mirror Comb Bast Bath Towel Soup Toothpaste Shower Shampoo Cushion Bookcase Ceiling Furniture Carpet Arm-chair Sofa Painting Wallpaper Fireplace Lamp Floor lamp Coffee table Curtains  ndoor plants Bookshelf Sink Oven Knife Spoons Teaspoons Forks Napkins Cups Kettle Fridge Freezer Dishwasher Dishwashing liquid Cooker unit Cutlery drawer To bake a cake  To dice To slice To spread Tap    Bed Pillow Pillow-case Blanket Wardrobe Alarm clock Chest of drawers Hair dryer