Ребята, ОЧЕНЬ СРОЧНО! Надо составить предложение с *rubbish bins*и ,*parked cars on the pavements*. И, пожалуйста, без ошибок!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) You should drop your rubbish into the rubbish bins. 2) You mustn't park car on the pavement!
Гость
It is important to throw litter and chewing gum into rubbish bins near the benches.