Решить кроссворд: 1. as...as a house (3 буквы) 2. as.....as lead (5) 3. as......as an axe (6) 4. as....as a toast (4) 5. as.....as a peacook 6. as.....as a mouse 7.as........as an eel (угорь) (8) 8. as.....as a bat 11. as.....a...

Решить кроссворд: 1. as...as a house (3 буквы) 2. as.....as lead (5) 3. as......as an axe (6) 4. as....as a toast (4) 5. as.....as a peacook 6. as.....as a mouse 7.as........as an eel (угорь) (8) 8. as.....as a bat 11. as.....as a feather (5) 13. as.....as the hills (5) 14. as.... as nails (4) 17.as.....as dey (5)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
As big as a house As small as a mouse