Решите задание срочно. Очень надо!!!

Гость
1. 1) is the baby sleeping? 2) isn't 3) is playing 2. 1) are you going 2) want 3) prefers 3 1) are having 2) are you coming 3) aren't 4) are coming 4. 1) do you usually have 2) have 3) eat 5. 1) do you think 2) do you like 3) do 4) are you wearing 5) am not 6) am saving