Састау слова зарастае,узнимаецца марфалагичны разбор (раслиннасцю) Возера Нарач николи не зарастае раслиннасцю.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
за - прыстаўкараст - корань а - суфікс е - канчатакаснова - зараста уз - прыстаўканім - кораньа - суфіксец - канчатакца - постфіксаснова - узніма ца 1. Расліннасцю - назоўнік.2. Пачатковая форма - расліннасць. 3. Агульны, неадушаўлёны, абстрактны, зборны.4. Жаночы род, 3 скланенне, адзіночны лік, творны склон.5. У сказе з'яўляецца дапаўненнем.