Сделайте Пункт А Переведите эти предложения на английский язык ответьтеы на вопр?

Сделайте Пункт А Переведите эти предложения на английский язык ответьтеы на вопр??сы рассказа в своих Одноклассниках
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A) Which Misha's friends can talk English. b) Which Misha's firends know history of England. c) Which Misha's friends is reading Shakespeare. d) Which Misha's friends like sport. e) Which Misha's friends often works with computer. f) Which Misha's friends is traveling with parents. g) Which Misha's friends have pets. a) Polina can talk English b) Anna know history of England c) Julia is reading  Shakespeare. d) Ann likes sport. e) Polina often works with computer. f) Julia is traveling with parents g) Anna have pet