Сделать задания номер 181,182.ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!!

Сделать задания номер 181,182. ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!!
Гость
№181 1. The best 2. The best 3. The worst 4. The worst 5. The best №182 1. Who is he? 2. Who is he? 3. Why are at home? 4. When do you go to school? 5. Who looks after little Kate?
Гость
№181 1. the best 2. the best  3. the worst 4. the worst  5. the best  №182 1. Who is he? 2. What is he?(кто он по профессии) 3 Why...? 4 When....? 5 Who...?