Сделай предложения отрицательными и вопросительными 1.ma sister likes sweets. 2.bears live in the zoo 3.we dance at school. 4.helen plays chess well. 5.ma dog counts well.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My sister don't like sweets. Bears don't live in the zoo. We don't dance at school. Helen doesn't play chess well. My dog doesn't counts well