Сделайте пожалуйста. Сравните Suzdal..................…Tula.(beautiful) Kate's bike.....…....…Ann's bike. (New) These jeans.............…those jeans (bad) These trousers....……those trousers (good)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Suzdal mre beautiful than Tula.(beautiful) Kate's bike newer than Ann's bike. (New) These jeans worse than those jeans (bad) These trousers better than those trousers (good)