Синтаксичный разбор этих трёх предложений на бел.языке. 1) Нiкому не цесна на Аленiных насценнiках. 2) Усiм хапае месца: i людзям, i птушкам, i звярам. 3) На кожным палатне пануе суладдзе.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Нікому не цесна на Аленіных насценніках. (апавядальны, няклічны, аднасастаўны, безасабовы, развіты, поўны, няўскладнены)  нікому - дапаўненне (выражана займеннікам) не цесна - выказнік (выр. прэдыкатыўным прыслоўем цесна з часціцай не)  на насценніках - акалічнасць (выр. назоўнікам з прыназоўнікам на)  Аленіных - азначэнне (выр. прыметнікам) [ = ]. 2) Усім хапае месца: і людзям, і птушкам, і звярам. (апавядальны, няклічны, аднасастаўны, безасабовы, поўны, ускладнены аднароднымі членамі)  усім - дапаўненне (выр. займеннікам)  хапае - выказнік (выр. безасабовым дзеясловам)  месца - дапаўненне (выр. назоўнікам) людзям, птушкам, звярам - аднародныя дапаўненні (выр. назоўнікамі) (абагульняючае слова - усім)  і, і, і - злучнікі (членамі сказа не з'яўляюцца)  [ = ].  - - - : і - - - , і - - -, і - - - . 3) На кожным палатне пануе суладдзе. (апавядальны, няклічны, двусастаўны, развіты, поўны, няўскладнены)  на палатне - акалічнасць (выр. назоўнікам з прыназоўнікам на)  кожным - азначэнне (выр. займеннікам)  пануе - выказнік (выр. дзеясловам)  суладдзе - дзейнік (выр. назоўнікам) [ = - ].