Скажите, что не так. Напишите сокращенную форму глагола. 1 She was sad. ....................sad. 2. She wants to go to the zoo. ................... to go to the zoo. 3. She went to the zoo. ................to the zoo. 4. I can ...
Скажите, что не так. Напишите сокращенную форму глагола. 1 She was sad. ....................sad. 2. She wants to go to the zoo. ................... to go to the zoo. 3. She went to the zoo. ................to the zoo. 4. I can agree with you. ................. with you. 5. I am eleven. ......................eleven.
Ответ(ы) на вопрос:
Тут нет нигде сокращенной формы кроме как: I am eleven. I'm eleven