Сочините стихотворение на белорусском языке, начинаться оно должно так - "як бы мне хателась каб". 10 строк минимум. Срочно!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Як бы мне хацелась, каб Мір ва ўсім свеце быў, Вольным стаў каб кожны раб, Усе свае беды забыў, Дзеці каб на ўсёй зямлі Мелі маму і тату, А ўсіх нядобрых людзей Каб напаткала расплата. Калі вельмі пастарацца, Гэта можа атрымацца.