Сomplete the sentences. Make them true 1) There is a ... near my house 2) ... across the street from my house 3) ... opposite my school 4) ... around my school 5) ... between my school and my houseСрочно Срочно Срочно СрочноСро...

Сomplete the sentences. Make them true 1) There is a ... near my house 2) ... across the street from my house 3) ... opposite my school 4) ... around my school 5) ... between my school and my house Срочно Срочно Срочно СрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочноСрочно
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) ...car... 2) there is a shop... 3) there is a park... 4) there are a trees...