Сопоставьте словосочетания по цифре и букве. 1. provide  2. decide 3. in another 4. difficult 5. give6. legal7. social8. ...

Сопоставьте словосочетания по цифре и букве. 1. provide  2. decide 3. in another 4. difficult 5. give6. legal7. social8. ...Сопоставьте словосочетания по цифре и букве. 1. provide  2. decide 3. in another 4. difficult 5. give6. legal7. social8. take а) to define б) approval в) system г) control д) place е) leadership ж) lawsuits з) sense
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-д, 2-ж, 3-в, 4-а, 5-б, 6-е,7 - з, 8-г