SOS!!!!! Составьте вопросы для предложения : She always drinks a glass of milk at night. Вопросы с: Yes/No,Who,what,when,tag-g,or,not

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Does she always drink a glass of milk at night? Общий Who always drinks a glass of milk at night? Вопрос к подлежащему What does she always drink at night? Специальный к дополнению When does she always drink a glass of milk? Специальный к обстоятельству времени Does she always drink a glass of milk at night or in the morning? Альтернативный She always drinks a glass of milk at night, doesn't she? Разделительный Doesn't she always drink a glass of milk at night? Отрицательный вопрос