Составь для себя меню на завтрак, обед и ужин. Используй слова. porridge, soup, tea, coffee, jam, fish, an orange, a lemon, ham, a sandwich, potatoes ,an egg, a cake, bread, milk, cheese, meat

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I eat breakfast tea with a sandwich I have a lunch eat soup I have dinner eat meat,bread,fish
Гость
Breakfast:  1) eggs 2)  sandwich with jam 3) fruit salad 4) tea with lemon or coffee 5) porridge 6) milk Lunch:  1) vegetable soup 2) potatoes 3) fried chicken 4) orange juice  5) ham 6) cheese Dinner: 1) fish balls 2) spaghetti 3) juice 4) potatoes 5) bread 6) meat 7) a cake