Составь и запиши предложения по образцу can,well,I, speak,English. -I can speak English well. 1 Can, visit, my,me,friend,February, in. 2 I,ride,can, car,a,not. 3 you, English, read, books,can? 4 can, sing,he,home, at,not. 5 I...

Составь и запиши предложения по образцу can,well,I, speak,English. -I can speak English well. 1 Can, visit, my,me,friend,February, in. 2 I,ride,can, car,a,not. 3 you, English, read, books,can? 4 can, sing,he,home, at,not. 5 I,think, Hobbit, play,can,the, piano
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. I can't ride a car. 3. Can you read English books? 4. He can't sing at home. 5. I think, Hobbit can play the piano.