Составь предложение из слов decsk classroom board to go to school lesson begin finish favorite subject class mote can't ten library

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1/ There are six desks in our classroom. 2/ I go to school five days a week. 3/ Our lessons begin at 8 o'clock and finish at 2 o'clock. 4/ My favorite subject is English. 5/ There is a library in our school.