Составить 3 предложения в будущем времени в отрицательно и вопросительной форме на английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Will you go to the cinema? Will they do homework? Will she walk in the park? You wont go to the cinema. They wont do homework. She wont walk in the park.
Гость
В отрицательном))I won't go to the park with my friends.В вопросительном))Will you go to the cinema tomorrow?