Составить 4 предложения о том какие книги я не люблю читать и 1 какие я люблю читать

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like reading books about adventures, for example, Robinson Crouse by Daniel Defoe . I like reading books about travel, because it is interesting. I don`t like reading books about history because it is boring. I don`t like reading books about fantasy because it is unrealistic.